logo

Šumava v létě

Sportovní léto

Železnorudsko není pouze rájem pro vyznavače zimních sportů, ale i díky své velmi výhodné poloze nedaleko hranic s Německem představuje skvělé místo pro poznávaní Šumavy a Bavorského lesa. Nabízí Vám kromě množství pěších turistických tras i 500km značených cyklotras a další množství vhodných cest pro jízdu na kole. Místní zelené autobusy Vás kdykoliv odvezou i s Vaším kolem na jiné místo což je velmi komfortní služba, kterou jinde nenajdete.

Golf

V okruhu méně než 50km od Železné Rudy najdete čtyři velmi kvalitní 18jamková golfová hřiště obklopená lesem a přírodou nebo indoorová hřiště s celoročním využitím.

Pěší turistika a nordic walking

Šumava je doslova protkaná turistickými trasami. Tyto trasy mají jednoduché značení.

Vrcholky a rozhledny

Baumwipfelpfad-stezka v korunách stromů 44m, nejdelší stezka na světě v korunách stromů její delka je 1300m. Velký javor 1456m, Poledník 1315m, Ostrý 1293m, Pancíř 1214m, Rozhledna na sedle

Na skok do Německa

Pokud se klidu a přírodních krás nasytíte, můžete si odskočit za 5 min do Německa, máte tady špičkový servis a kulturní vyžití na dosah např. lázně, gastronomii, wellnes, aquaparky, lanová centra atd. V neposlední řadě můžeme doporučit také nakupování v nedalekém Zwieslu.

Kulturní Šumava

V mnoha městech se konají pravidelné jarmarky s ukázkami středověkých řemesel, můžete navštívit akce jako dobývaní hradů, vystoupení sokolníků folklorní festival. Přímo v Železné rudě se pak konají Železnorudské slavnosti, ale i mnoho letních hudebních festivalů s bohatým koncertním a divadelním programem.

Pozoruhodnosti

VŠumava a Železnorudsko obzvlášť je velmi bohaté na kulturní památky i přírodní zajímavosti. Můžete zde navštívit mnoho hradů např. Rábí, Přimdu, Horšovský Týn. Zámků např. Kozel, Chudenice, kostelů a klášterů např. světově unikátní kostel v Dobré vodě. Z přírodních krás se nabízí blízké Čertovo jezero a Černé jezero, nekonečné množství typických jezerních slatí či nedaleký pramen Vltavy.